Zaterdag 15 maart vonden de eerste LJC en NL Cup wedstrijden in het mountainbiken plaats in Oldebroek. Ervaren organisator ATB Vereniging Oldebroek had met de NL Cup naast de gebruikelijke LJC wedstrijden een primeur, die zeker voor herhaling vatbaar was. Zo'n 350 deelnemers en vele vrijwilligers hebben er op en langs het uitdagende parcours een sportieve dag vol actie van gemaakt.
Landelijke Jeugd Competitie: Jeugd in Actie
De LJC-wedstrijden zijn een belangrijk podium voor de jeugdige mountainbikers om zich te meten met leeftijdsgenoten. In verschillende categorieën, van de jongste rijders (categorie 1) tot de oudere jeugd (categorie 7), werd er gestreden op het parcours. Dit waren de eerste wedstrijden in de LJC Competitie 2025. Na de winter periode is het altijd weer wennen om alles af te stemmen, zowel voor deelnemers, organisators en begeleiders maar uiteindelijk beleeft iedereen met passie en betrokkenheid het mountainbiken. Waarbij deelnemen voor zoveel mogelijk jeugd centraal staat.
Ben je enthousiast geworden van al die actie tijdens de LJC-races en wil je beginnen met mountainbiken of ook graag een keer aan een wedstrijd meedoen? Op deze pagina hebben we alle handige informatie voor je verzameld.
Naast de jeugdwedstrijden waren er ook de NL Cup-wedstrijden, waarbij rijders in verschillende leeftijds- en ervaringscategorieën fanatiek streden voor de overwinning. Er waren spannende inhaalacties, sterke solo-prestaties en een enthousiast publiek dat de renners aanmoedigde.
Terugkijken op een succesvolle dag
De organiserende ATB Vereniging Oldebroek kijkt, mede dankzij de inzet van vrijwilligers en het enthousiasme van de deelnemers en toeschouwers, terug op een geslaagde dag. Voor de vereniging waren deze wedstrijden een belangrijke bevestiging dat hun locatie geschikt is voor het organiseren van meer mountainbike-evenementen.
Deze eerste wedstrijden beloven een spannend verloop van de rest van het mountainbike-seizoen, waarin we hopelijk kunnen blijven genieten van wedstrijden vol sportiviteit, talent en mountainbike-actie!
Benieuwd naar toekomstige wedstrijden? Check onze kalender!
Leiderstruien NL Cup
Het is de leiders in het klassement afgelopen weekend vast al opgevallen: de leiderstrui is terug! En hoewel deze er op dit moment nog niet helemaal zo uitziet als de bedoeling is, kunnen we wel alvast het ontwerp delen waarin vanaf ongeveer de helft van het seizoen gereden gaat worden. Nog even geduld dus!
De leiders in het klassement blijven - ondanks het tijdelijke design - verplicht om in de leiderstrui te rijden. Alle huidige leiders krijgen uiteraard later in het seizoen alsnog de gele leiderstrui.